Zerówka | Wrzesień 2016

Wrzesień w Zerówce obfitował w mnóstwo atrakcji, ciekawych zajęć i wesołej zabawy. Rozpoczęliśmy od wakacyjnych wspomnień, w efekcie czego powstały dwie prace: pierwsza samodzielna, pt: „Ja na wakacjach”, druga grupowa przedstawiająca letni pejzaż nadmorski, za którym wszyscy jednogłośnie tęsknimy.
Stworzyliśmy „Kodeks Zerówkowicza”, który pomoże dzieciom w zgodnym i prawidłowym funkcjonowaniu w grupie. Jako, że do Zerówki dołączyli nowi koledzy, bawiliśmy się w różne zabawy integracyjne zbliżające dzieci do siebie oraz rozwijające ich wrażliwość na drugiego człowieka.
Poćwiczyliśmy motorykę małą poprzez wykonywanie ćwiczeń grafomotorycznych, częste wycinanie i zabawy ze sznurkiem.
„Jak Cię widzą, tak Cię malują” – to tytuł pracy plastycznej w parach, polegającej na wykonaniu pięknego portretu kolegi/koleżanki z grupy. Zerówkowicze stworzyli też swoje wizytówki wycinając po okręgu i przyklejając narysowaną flamastrami swoją twarz. Wizytówki umieściliśmy przy wejściu do naszej sali.
Wielką atrakcją była wizyta Strażaków w przedszkolu, dzięki czemu wszystkie dzieci z przedszkola mogły dowiedzieć się dokładniej na czym polega praca strażaka. Tego dnia przedszkolaki przymierzały kaski i ubrania strażackie, obejrzały „na żywo” akcję gaszenia ognia oraz miały okazję posiedzieć w prawdziwym wozie strażackim. Spotkanie to było świetnym pretekstem do omówienia i zapoznania się również z zawodami policjanta i ratownika medycznego oraz do przyswojenia sobie numerów alarmowych.
Kolejnym omawianym przez nas tematem było bezpieczeństwo w drodze do przedszkola oraz na terenie przedszkola. Poznaliśmy podstawowe znaki drogowe oraz wykonaliśmy sygnalizator świetlny. Omówiliśmy, jak należy zachowywać się podczas przebywania na placu zabaw, a na zakończenie tych poważnych rozmów powstały prace plastyczne pt.: „Moja ulubiona zabawa na placu zabaw”.
Pojechaliśmy na wycieczkę do GOK-u w Tarczynie, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt.: „Baśniowy pokoik”. Tego dnia Zerówka miała jeszcze jedną atrakcję w postaci tortu z okazji 6. urodzin Ludwika.
Ostatni tydzień września upłynął nam w jesiennym klimacie. Wykonaliśmy przepiękną Panią Jesień, którą można podziwiać w naszej sali. Stworzyliśmy śliczny kącik z darami jesieni (zanim kasztany, orzechy, żołędzie umieściliśmy w koszyku, najpierw wykorzystaliśmy je do zabawy i liczenia). Wykonaliśmy też makietę z liści jesiennych – prawdziwych i wykonanych własnoręcznie przez Zerówkowiczów. Przy okazji poznaliśmy nazwy niektórych drzew liściastych oraz nauczyliśmy się rozróżniać ich liście i owoce. Zwieńczeniem ostatniego wrześniowego tygodnia było „Święto pieczonego ziemniaka”, podczas którego wszystkie grupy przedszkolne wraz z rodzicami i ciociami mogły się zintegrować przy okazji świetnie się bawiąc i miło spędzając czas.